TEL.: 509 239 992

Ptaki

Jastrząb Harris (Parabuteo unicinctus) – Myszołowiec towarzyski – ptak drapieżny wielkości naszego rodzimego jastrzębia. Obserwować go można na południu Ameryki Północnej, w Ameryce Łacińskiej oraz Południowej. Nazywany jest jastrzębiem towarzyskim bo jako jeden z nielicznych ptaków potrafi polować w stadzie.

Jego przepiękne umaszczenie oraz specyficznie wydawany dźwięk zachwyci każdego widza. Jest niezwykle inteligentnym ptakiem. Potrafi wykonywać komendy sokolnika- przylatywać z miejsca na miejsce, polować, polować na wabidło, towarzyszyć, odstraszać inne ptaki. W naturze poluje na króliki, ssaki i gady. Jest niezwykle odporny na stres.

  
Puchacz bengalski (Bubo bengalensis) – Królowa nocy, jeden z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych ptaków świata. Niezwykle płochliwy i cichy ptak. Jego układ piór pozwala na bezszelestne poruszanie się nocą i czyhanie na ofiarę. Puchacz bengalski charakteryzuje się niezwykłym słuchem i wzrokiem.

Jego oko to nobel natury – każde składa się z 500 tys diod skupiających promień świetlny. Niezwykle piękny i nasycony kolor pomarańczowy oka sprawi,że każdy widz zakocha się w tym ptaku. W naturze niezwykle płochliwa na pokazach odważna.

 

Kontakt

ul. Krasickiego 2
10-685 Olsztyn

e-mail: macieklojko@wp.pl
Tel.: 509 239 992

Napisz do nas